THR 20-7215WI ImageПогледнете поголема слика
Сликата може да биде репрезентација.
Погледнете ги спецификациите за деталите за производот.
THR 20-7215WI
На залиха 8 pcs Референтна цена (во американски долари)
Производител Број на дел:
THR 20-7215WI
Производител / марка
Traco Power
Дел од описот:
20 WATT DC/DC CONVERTER, INDUSTR
Табли:
THR 20-7215WI(1).pdfTHR 20-7215WI(2).pdfTHR 20-7215WI(3).pdfTHR 20-7215WI(4).pdf
Статус на слободниот статус / RoHS статус:
Состојба на акции:
Достапен е нов оригинал, парчиња 8 парчиња.
Брод од:
Hong Kong
Пат за испорака:
DHL/Fedex/TNT/UPS
Анкета преку Интернет
Број на дел
Производител
Потребна количина
име на компанија
Име за контакт
Е-пошта
Телефон
Порака
Ве молиме, внесете Потврда за код и кликнете на "Поднеси"
Број на дел THR 20-7215WI
Количина на акции 8 pcs Stock
Категорија Опрема за напојување - монтажа на табла > DC DC конвертори
Статус на слободниот статус / RoHS статус: RoHS Compliant
Напон - Излез 4 -
Напон - Излез 3 -
Напон - Излез 2 -
Напон - Излез 1 24V
Напон - изолација 3 kV
Напон - влез (мин.) 40V
Напон - влез (Макс) 160V
Тип Isolated Module
Уред за уред за снабдувач -
Стандарден број 62368-1
Големина / Димензија 2.00" L x 1.00" W x 0.43" H (50.8mm x 25.4mm x 11.0mm)
Серија THR 20WI (20W)
Моќност (Watts) 20 W
Пакет / дело 6-DIP Module
Пакет Tube
Работна температура -40°C ~ 80°C (With Derating)
Број на излези 1
Тип на монтирање Through Hole
Карактеристики Adjustable Output, Remote On/Off
Ефикасност 86%
Струја - Излез (Макс) 833mA